Deri Ayakkabı Kullanmanın 10 Faydası

Deri Ayakkabı Kullanmanın 10 Faydası

Deri Ayakkabı Kullanmanın Getirdiği 10 Temel Rahatlık

Günlük rutininizde veya özel bir gününüzde kullanabileceğiniz ayakkabılarınızın deri olmasının sizlere pek çok faydası vardır. Bugün deri ayakkabı kullanmanın 10 temel faydasından bahsedeceğiz.  Öncelikle seçeceğiniz ayakkabının konforlu ve rahat olması en başta ayak sağlığınızı koruyarak beden ve duruş şeklinize kadar pek çok alanda sizleri güvence altına almaktadır. Deri ayakkabılar normal tekstil ürünleri veya sentetik malzemelere kıyasla daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Ancak rahatlık ve konforunuzu korumak adına yapacağınız bu yatırımın geri dönüşü ve sizlere sağlayacağı faydalar bu maliyete değerdir. Bunun başlıca 10 sebebini sizler için sıraladık.

 

Bir Deri Ayakkabının Sağlayacağı En Temel 10 Fayda Nedir?

1- Dayanıklılık

2- Nefes Alabilirlik

3- Suya Karşı Direnç

4- Ekstra Koruma

5- Rahatlık

6- Ayağa Daha İyi Uyum Sağlama

7- Kolay Temizleme

8- Tarz

9- Çevre Dostu

10- Güzel Bir Kokuya Sahip Olması

Deri Ayakkabılar Neden Yatırıma Değer?

 

1- Dayanıklılık:

serdar-yesil-deri-ayakkabı-kullanmanın-avantajları-yararları-leather-shoes-full-grain.jpgDeri ayakkabılar sentetik malzemelerden yapılmış diğer ayakkabı türlerine göre çok daha dayanıklıdır. Uzun ömürlü olmaları diğer ayakkabı türlerine göre hakiki deri ayakkabıları çok daha ön plana çıkarmakta ve tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden olmaktadır. Hakiki deri ayakkabıların zorlu çalışma ortamlarına olan uyumu, gündelik kullanımda kendini diğer türlere göre yıpratmaması ve güçlü kalması, ayakkabıların çok daha uzun süre kullanılabilecek şekilde dayanıklı olması anlamına gelmektedir.  Deri ayakkabılara harcama yapmayı tercih etmeyenler olabilir ancak deri ayakkabı yatırımı uzun soluklu bir yatırım olacağından ve normal ayakkabılara göre daha dayanıklı olmaları sebebi ile çok daha mantıklı bir tercih olacaktır. Üstelik bir çift deri ayakkabı almak, aynı süreç içerisinde yıpranma durumu göz önüne alındığında iki çift sentetik malzemeden yapılmış ayakkabı almaktan daha uygun olmaktadır. Deri ayakkabılar dayanıklılığı sayesinde senelerce kullanabileceğiniz, gerekli bakımları yaparak uzun ömürlü kullanım sağlayabileceğiniz bir üründür.

 

2- Nefes Alabilirlik

Bir deri ayakkabının nefes alabilir bir yapıya sahip olduğunu biliyor muydunuz? Deri ayakkabıların nefes alma özelliği havanın malzemenin içerisinden geçmesine izin vermesi ile sağlanmaktadır. Bu durum özellikle ilkbahar ve yaz ayları için büyük bir fayda sağlamaktadır. Ayaklarınızın normal sıcaklıkta kalmasına, hava akımının sürekli olarak devam etmesine ve böylelikle ayaklarınızı soğutmak için hava girişi sağlandığından kokma sorunları ile karşılaşmamanıza sebep olmaktadır.

3- Suya Karşı Direnç

Deri ayakkabıların kullanım sonrası düzenli bakımları yapıldığında, örneğin parlaklık ve cila uygulamaları, su ve diğer sıvılara karşı dayanıklılıkları artacaktır. Her türlü hava şartlarında kullanılabilecek bir malzeme yapısına sahip olması ve suya dayanıklı olması deri ayakkabının tercih edilmesine ve yatırım yapılmasına neden olan bir diğer önemli faktörlerden olmaktadır.

4- Ekstra Koruma

Deri ayakkabılar doğal malzemenin gücü sayesinde dayanıklılık, suya karşı daha fazla koruma, sıcak sıvılardan ve ayakkabı üzerine düşen materyallerden sizleri ekstra olarak korumaya yardımcı olmaktadır. Sağlamlığı ve dayanıklılığı sayesinde yıpranmaları çok daha geç olmaktadır.

5- Rahatlık

Deri malzeme, dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda rahatlık bakımından sıklıkla tercih edilir. Deri ayakkabılar ayaklarınız için rahatlık, destek ve konfor sağlamaktadır. Ayağınıza giydiğiniz ilk andan itibaren deri ayakkabının rahatlığını ve yumuşaklığını hissedebilirsiniz.

6-  Ayağa Daha İyi Uyum Sağlama

Deri ayakkabılar ayaklarınızın şekliyle daha iyi uyum sağlamaktadırlar. Kullanımla beraber deri malzeme ayağınızın şekline göre kaplanır. Plastik ve diğer sentetik malzeme kullanılan ayakkabılar genellikle ayaklarınıza karşı sert ve değişime dirençli olabilmektedirler. Bu durum iyi gibi gözükse de aksine ayak anatomisi için sorun teşkil edebilmektedir. Herkesin ayak yapısının birbirinden farklı olması sebebiyle deri ayakkabılarınızın ayak şeklinize uyum sağlaması ayaklarınıza ekstra esneklik, rahatlık ve destek sağlamaktadır.

7- Kolay Temizleme

Deri ayakkabıların temizlenmesi diğer kumaş ve benzeri ürünlerle karşılaştırıldığında çok daha kolay olabilmektedir.  Deri malzemenin dış kısmının bir bez yardımı ile silinmesi ve kurulanması kolaydır. Deri malzemenin nefes alabilir bir yapıya sahip olması sebebiyle, deri ayakkabının ıslandıktan sonra kurutulması zor değildir.  Deri ayakkabıların bakım ve temizliği hakkında yazdığımız blog yazımıza bakarak daha detaylı bilgi edinebilir ve deri ayakkabınızı en kolay nasıl temizleyebilirsiniz sorularına yanıt bulabilirsiniz.

Deri Ayakkabı Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

 

8- Tarz

deri-ayakkabı-kullanmanın-avantajları-temel-rahatlıkları-leather-shoes-serdar-yesil.jpg

Suni deriden üretilen ayakkabılar deri ayakkabılara göre daha plastik gözükür ve doğal durmazlar. Gerçek derinin şık ve kaliteli bir görüntüsü olmaktadır. Bu sebeple tarz bir görünüm elde edilir. Deri ayakkabılar günlük kombinler de dahil olmak üzere daha lüks, şık, ve parlak bir görünüm elde etmenize sebep olmaktadır.

9- Çevre Dostu

Sentetik malzemelerle yapılan, elyaf veya kumaş ürünleri üretim sürecinde ciddi boyutlarda zararlı gazlar oluşturmaktadır. Deri doğal bir malzeme olduğundan, kimyasal ürünlerle tekrar oluşturmak gerekmemektedir. Bu yönden çevre dostu bir üründür.

10- Güzel Bir Kokuya Sahip Olması

Hakiki derilerin kendine has bir kokusu bulunmaktadır. Bu koku suni deriden yapılmış bir ürün gibi ağır ve tuhaf bir koku değildir. El yapımı malzemeler genellikle garip bir kokuya dönüşebilen farklı kimyasallardan oluşur.  Belli bir zaman sonra ise sentetik ayakkabılar sayesinde bu koku daha da kötüleşebilir ve kötü bir ayak kokusuna sebep olabilir. Ancak deri ayakkabılarda böyle bir durum söz konusu değildir.  Deri ayakkabılar doğal bir ürün olduğu için ferahlatıcı ve doğal bir kokuya sahiptir. Üstelik hava dolaşımı yapabilmesi sayesinde ayak kokusunu önlemektedir. Ayaklarınızın hava almasına sebep olmaktadır.

 

Etiketler: deri ayakkabı, kullanımı
Mayıs 28, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR